Kilka słów o II wojnie światowej

II wojna światowa to największa wojna, jaka miała miejsce w historii. Jej początek miał miejsce 1 września 1939 roku, natomiast koniec był 2 września 1945 roku. Jeżeli chodzi o datę rozpoczęcia II wojny światowej, chodzi oczywiście o atak III Rzeszy na Polskę.

Atak III Rzeszy na Polskę

Początek wojny można określić jako zasługę porozumienia między III Rzeszą a Związkiem Radzieckim. Pierwszy etap wojny to kampania wrześniowa, która dokładnie rzecz ujmując, rozpoczęła się o 4:37. Był to atak, który w następstwie doprowadził do wysadzenia mostów w Tczewie. Za wysadzenie odpowiadali polscy żołnierze 2 Batalionu Strzelców. Warto też dodać, że już o 4:40 doszło do nalotu na Wieluń. Nalot ten został przeprowadzony przez fedmarszałka Wolframa von Richthofena, który odpowiadał za eskadrę 4 Floty Powietrznej.

Skutki II wojny Światowej

Jak wiadomo, skutki II wojny światowej były najkrócej rzecz ujmując po prostu tragiczne. Mówi się, że straty ludności cywilnej wyniosły niemal 33 miliony. Poza tym oczywiście miały miejsca ogromne zniszczenia w wielu miastach. Zresztą nie mogło być inaczej, skoro terenem działań wojennych była niemal cała Europa, wschodnia i połodniowo-wschodnia Azji, północna Afryka, część bliskiego wschodu oraz oceany. Warto także podkreślić, że doszło do powstania broni jądrowej, która została użyta przeciwko mieszkańcom Hiroszimy i Nagasaki. Skutkiem tego była śmierć minimum 150 000 osób. Na tym zakończmy, ale skutków II wojny światowej było więcej, po prostu w tekście pojawiły się wyłącznie niektóre z nich.