Czy miesięczne soczewki kontaktowe to dobry wybór?

Znalezienie odpowiednich soczewek kontaktowych może zająć trochę czasu, ale warto przejść przez różne okresy próbne. W ten sposób możesz zobaczyć, jak czujesz się w różnych opcjach, zanim ograniczysz się do określonej marki lub stylu, jak soczewki ultraflex. Masz bowiem możliwość używania soczewek kontaktowych dziennych, dwutygodniowych, a nawet miesięcznych. Dzisiaj zastanowimy się nad tym, dlaczego warto postawić na te ostatnie.

Dlaczego soczewki miesięczne są popularne?

Popularnym wyborem wśród osób noszących kontakty są miesięczne soczewki. Przemawia za tym wiele powodów, dla których te opcje akurat mogą być i dla Ciebie dobrym wyborem. Przede wszystkim jeśli planujesz często nosić soczewki kontaktowe, najlepszym rozwiązaniem są właśnie te do noszenia przez miesiąc. Kupowanie takowych to de facto najlepszy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Miesięczny zapas soczewek jednodniowych to 30 par soczewek, zatem jest zrozumiałe, że o wiele tańsze byłoby noszenie jednej pary soczewek przez cały miesiąc, prawda?

Innym powodem ich popularności jest to, że miesięczne soczewki kontaktowe generują mniej odpadów niż soczewki jednodniowe lub cotygodniowe. Jednorazowe kontakty są wyrzucane za każdym razem, gdy są używane. Oznacza to, że jeśli na nie postawisz -, co miesiąc wyrzucasz 60 małych kawałków plastiku do kosza. Do tego blistry i pudełka kartonowe, aczkolwiek miejmy nadzieję, że przynajmniej część tych opakowań można poddać recyklingowi.

Soczewki ultraflex – dobry wybór dla dobrego wzroku

Miesięczne soczewki kontaktowe takie jak ultraflex sprawiają, że dni spędzane w podróży i napięte harmonogramy są mniej stresujące. Może to być jeden z powodów, dla których będziesz woleć te soczewki miesięczne od wersji dziennej.

Wyjazd na wakacje z jednodniowymi soczewkami kontaktowymi oznacza, że musisz pakować zestaw soczewek na każdy dzień nieobecności. Jeśli zgubisz jeden zestaw lub zdecydujesz, że chcesz przedłużyć podróż, wiadomo jakiego scenariusza można się spodziewać. Z soczewkami miesięcznymi nie będziesz mieć tego problemu.