Jaki wpływ na oczy ma promieniowanie UV?

O promieniowaniu ultrafioletowym mówi się głównie w kontekście oddziaływania na skórę, i konieczności jej ochrony przed nadmiernym natężeniem tego zjawiska, zwłaszcza gdy silniej eksponuje się ją na słońce, przede wszystkim w trakcie opalania. Skóra jednak to nie wszystko, co jest wrażliwe na promieniowanie. Ma ono wpływ również na oczy, i one również bez wątpienia zasługują na zapewnienie im odpowiedniej ochrony. Misję tą spełniają soczewki fotochromowe. Dzięki nim oczy nie będą narażone na negatywne konsekwencje, jakie wynikają z tego zjawiska.

Zatrzymanie wad wzroku

Jeszcze jakiś czas temu nie przywiązywało się do tego takiej wagi, noszono jedynie okulary, aby słońce nie raziło w oczy i nie oślepiało, dziś na szczęście świadomość dotycząca zdrowotnych aspektów tematu jest większa. Coraz częściej sięga się po soczewki fotochromowe, głównie ze względu na zapobieganie postępowania pogarszania się wzroku, wynikające z przyspieszenia żółknięcia soczewki oka. Oprócz tego promieniowanie wzmacnia także stopień szybszego rozwoju zjawiska postarzania się skóry w bezpośrednim otoczeniu oczu, co sprawia, że cała twarz wygląda starzej i mniej korzystnie.

Więcej dowiesz się na: https://www.seikovision.com/pl/soczewki/Soczewki-fotochromowe/.

Soczewki fotochromowe dla zdrowia i urody

Jak wiadomo, oczy są nie tylko zwierciadłem duszy, ale także fragmentem twarzy, na który po prostu zwraca się dużą uwagę. Mężczyźni znacznie rzadziej, jednak kobiety często starają się je podkreślić, aby prezentowały się jak najkorzystniej. Zdrowie więc swoją drogą, jest w gruncie rzeczy najważniejszym czynnikiem, jednak to, by nie prezentowały się starzej w stosunku do rzeczywistego wieku, jest dużą mobilizacją by stosować soczewki fotochromowe.