Jak powinna wyglądać wizyta rodzica w potencjalnym żłobku?

Pierwszy research żłobka już za Tobą? Gratulacje! Teraz, kiedy już znajdziesz listę miejsc spełniających Twoje praktyczne wymagania, czas je fizycznie sprawdzić. Ale uwaga – żłobki raczej wolą, abyś zatelefonował przed spotkaniem, a nie pojawiał się bez zapowiedzi.

Na co zwrócić uwagę podczas wizyty w żłobku?

Powinieneś mieć możliwość spotkania się z dyrektorem lub innym członkiem personelu i zobaczyć żłobek „w akcji”. Popatrz na dzieci podczas zabawy. Poszukaj nauczycieli, którzy okazują miłość, dobry humor i poświęcenie dla dzieci, z którymi wchodzą w interakcje w stymulujący sposób. Patrz czy dzieci w tym żłobku są szczęśliwe, entuzjastyczne, zaangażowane i współpracujące (mając na uwadze to, że nawet najgrzeczniejsze bobasy mają swoje cięższe chwile).

Wyposażenie w żłobku – na co spojrzeć?

Na pewno na sprzęt do zabawy. Zabawki powinny być czyste, bezpieczne i dostosowane do wieku. Nie muszą być skomplikowane lub fantazyjne – małe dzieci są często najszczęśliwsze gdy mogą bawić się prostymi zabawkami, które oferują im wszechstronność możliwość odkrywania radości. Spójrz też na plac zabaw przy żłobku – może to obejmować zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownice – wszystkie powinny być dobrze utrzymane i bezpieczne w użyciu. Piaskownice powinny być czyste i zakryte w nocy, a sam żłobek powinien być bezpiecznie ogrodzony.

Be the first to comment on "Jak powinna wyglądać wizyta rodzica w potencjalnym żłobku?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*